KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Belépés

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

legújabb írások



Figyelmeztetett, törölt karakterek
Diana Janet Crawford Empty
Admin Pént. Május 03, 2019 9:43 am

Csoportok
Diana Janet Crawford Empty
Admin Kedd Ápr. 30, 2019 12:19 pm

Madeline Dawson
Diana Janet Crawford Empty
Edward Miller Vas. Ápr. 28, 2019 8:26 pm

Kész vagyok!
Diana Janet Crawford Empty
Madeline Dawson Szomb. Ápr. 27, 2019 10:47 pm

Chris Wood
Diana Janet Crawford Empty
Madeline Dawson Szomb. Ápr. 27, 2019 7:05 pm


Chatbox


Ki jár erre?


Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (24 fő) Kedd Aug. 23, 2022 2:56 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 Diana Janet Crawford

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Diana J. Crawford
Diana J. Crawford



Előtörténet :
even salt looks like sugar

Hozzászólások száma :
3

Join date :
2019. Apr. 09.

Age :
35

Tartózkodási hely :
csapd össze a tenyered háromszor és kántálj, akkor talán megtalálod, egyébként meg sok sikert

Munkám :
tréner, lóterapeuta
Diana Janet Crawford Empty
Tárgy: Diana Janet Crawford   Kedd Ápr. 09, 2019 9:33 pm


Diana Janet Crawford


név: Diana Janet Crawford
becenév: Dee, Jane
kor: 30 éves
csoport: dolgozók
avatar: Gal Gadot
JellemHa a viccem inkább fáraszt és leütnél, csak hagyjam abba; ha rossz kedved van és mosolyt varázsolok az arcodra; ha a legártatlanabb bántó vagy szexista megjegyzésed után két napon keresztül kell csokival dobálnod, hogy megenyhüljek; ha a munkamániám kezd megijeszteni és ingert érzel rá, hogy az ágyamhoz kötözz; ha meghökkensz azon, hogy a nyári zápor elől nem menekülök fedezékbe, hanem az ég felé fordított arccal táncolok; ha láttál már munka közben, mereven, mosolytalanul koncentrálni; ha szidtalak már le akkor is, ha korban vagy rangban felettem állsz; ha folyton elfelejtek és elhagyok mindent a közeledben, és néha összekeverlek egy másik lovassal vagy gondozóval akár öt év ismeretség után is; ha lefutlak kétszáz méteren - akkor ismered az igazi Dee-t, aki optimista, lelkes, jókedélyű, de cseppet sem törhetetlen. Nőiesen szeszélyes és gyakran hóbortos, nehezebb napjain nem könnyű beszélgetést kezdeményezni vele, de nagyon igyekszik mindig és mindenkivel jóindulattal, szeretettel, tisztelettel bánni. Sértődékeny, igen, feledékeny is, és borzasztó makacs, az igazságérzete pedig akkora, hogy bárkivel szembe megy; az édesanyját hibáztasd, tőle örökölte az "ami a szívén, az a száján" habitust. Viszont ha megmosolyogtat a jó tulajdonságaival és kiidegel a rosszakkal, legalább tudod, hogy igazán önmagát adja, nem bújik álarcok mögé, nem játszmázik; kedvel annyira, hogy felvállalja és kitárja előtted mindenét. Dee ilyen.
ÉlettörténetSosem tartottam magam különösen lóbolondnak, egyszerűen csak kellett valami sport, ami leköti a mozgásigényemet és elég sznob a szüleim nagy presztízséhez mérve. Így aztán előbb díjugrató lettem, majd az első nagyobb esésemet követően apám hónapokra eltiltott a lovaglástól. Szerencsére meg tudtam lágyítani a szívét annyira, hogy díjlovagló leckéket vehessek. Szerettem a lovakat és idővel a lovaglás az életem részévé vált, így amikor eldöntöttem, hogy állatorvos akarok lenni, senki és semmi nem tarthatott vissza.
Kivéve a felvételi ponthatárok és a bürokrácia rendszere. Elbuktam az egyetemet, de lovasedzőnek felvettek, így abban helyezkedtem el, a gyakorlati éveimet pedig egy szerencsés véletlen folytán Millerék farmján tölthettem le. Edward Miller ugyan nem tartozott szerény karrierem legkedvencebb főnökei közé - az első néhány hétben meglehetősen gyűlöltem őt -, azonban életem legszerencsésebb fordulataként és legjobb döntéseként tartom számon, hogy utálatosságom ellenére ő mégis kitartott mellettem. Neki köszönhetően váltam azzá a szakemberré, akit később felvett teljes állásba. Neki köszönhetően vagyok most, lassan 9 évvel később az, aki - és persze ő ismertette meg velem a titkot is.

- Amikor azt mondtad, szükséged van a segítségemre, nem éppen erre gondoltam. - Bárcsak ez lett volna az első reakcióm, amikor megláttam azt a sérült unikornist! Valójában elájultam, elterültem a szalmán és úgy kellett visszapofozni belém az életet, utána pedig órákig csak hebegni és habogni voltam képes. De ha visszapörgethetném az időt, biztos valami ilyesmit mondanék, hiszen persze, elvégeztem azóta egy terapeuta képzést, de ott lovakról tanultunk. Oké, hogy csak egy szarvval több, de könyörgöm! - Ha megérintem a szarvát, hercegnővé változtat? - Akkoriban gyakran morfondíroztam ezen, míg a Doki által előírtak szerint tréningeztem a kancával. Ma már tudom, hogy sajnos nem, viszont könnyen megszúrhat, ha túlságosan óvatlan vagyok. A pegazusok pedig (merthogy igen, azok is léteznek), makacs egy jószágok, és legalább három megtermett felnőtt férfi kell hozzá, hogy lefogják, míg kötést cserélünk a szárnyán. Kivéve egy ifjabb csikó, ő valamiért elsőre hagyta magát nekem (talán a barnákra bukik?).
Manapság olyan természetességgel beszélek a különleges lovakról, mintha teljesen a hétköznapi életem részévé váltak volna, pedig eleinte rettegtem tőlük. Hiába néztem órákon keresztül, hogyan ápolja őket a Doki, hiába bólogattam szorgosan a kiadott instrukciókra, hiába töltöttem hosszú napokat velük télen, nyáron, sötétben és esőben, hiába cserélgettem a borogatásokat, kentem a gyulladt izületeket, erősítettem a megterhelt izmokat, valahogy idegennek éreztem magam köztük. Néhány év alatt azonban a világom részévé váltak - vagy talán hagyták, hogy én lépjek be az övékébe? Sosem fogom megtudni.

Természetesen mohón őrzöm a titkot, noha apámnak biztos leesne az álla, ha tudná, miért ragaszkodom annyira a lovardai munkámhoz. Ezzel jobban tudna dicsekedni a barátai körében, mint a lovas trófeáimmal, Isten ments azonban, hogy valaha is kiadjam a titkot. Végtére is ez a lovarda sokkal többet adott számomra, mint amit valaha is viszonozhatnék: szenvedélyt és családot.

És rengeteg, rengeteg fizetés nélküli túlórát.

LovamA kép, bár természetesen csak illusztráció, mégis remekül tükrözi Dee csődörének személyiségét: pici és aranyos. Haflingi kislóként persze jóval összetettebb karakterisztikákkal rendelkezik. Termete ellenére meglepően mozgékony és strapabíró ló, barátságos, szelíd, könnyen kezelhető. Olykor megmakacsolja magát és meglehetősen lusta tud lenni, mint a legtöbb fajtársa, de az együtt töltött évek alatt kiépült köztük Dee-vel olyan bizalmi viszony, hogy a nő noszogatására hallgasson és neki szót fogadjon. Két nagy szerelme van (a gazdáját nem számítva): a gyerekek és az evés - előbbit főként azért szereti, mert a lurkóknál mindig akad valami dugi csemege azon túl, hogy agyba-főbe kényeztetik.
Négy évvel ezelőtt vette magához Dee egy árverésen; mivel a legtöbb szabadidejét leköti a munka, így olyan hátast keresett, aki nem igényel állandó karbantartást, így lovaglásra ritkán használják. Főként a gyerekek körében népszerű, illetve hátaslóként és hámoslóként is gyakran igénybe veszik a szolgálatait.
Vissza az elejére Go down
Edward Miller
Edward Miller



Előtörténet :
Életem története

Hozzászólások száma :
19

Join date :
2019. Apr. 04.

Age :
43

Tartózkodási hely :
Lovarda

Munkám :
Tulaj
Diana Janet Crawford Empty
Tárgy: Re: Diana Janet Crawford   Szer. Ápr. 10, 2019 9:41 pm


Elfogadva


Szia, Dee!
Meg kell mondjam, most, hogy elolvastam a lapod, már biztos vagyok benne, hogy jól döntöttem, mikor alkalmazni kezdtelek és megbíztam benned annyira, hogy a titkot feltárjam elötted.
Tudom jól, hogy nem egyszerű mindezzel együtt élni, hidd el, én a mai napig menekülnék tőle, de talán mindketten ugyan azért vagyunk itt. Tudjuk, hogy nélkülünk, ezeknek az állatoknak nincs esélyük az életbenmaradáshoz.
Kemény, talpra esett nő vagy, akire nekem pont szükségem van.
Ja és még így a végére: A túlórákért bocs, majd kárpótollak valahogy.  Wink
Menj foglalózz, aztán már bele is vetheted magad a játékba!
Vissza az elejére Go down
 

Diana Janet Crawford

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Alkoss karaktert :: Elfogadott lapok :: Dolgozók-